hot Stone dekoration

Twoja sypialnia w zgodzie z Feng Shui

yin yang symbol vector icon symbol

Niejednokrotnie każda z nas zastanawiała się jak urządzić sypialnię; jak sprawić, aby to miejsce było wyjątkowe, emanowało pozytywną energią i nastrajało do miłosnych uniesień. Wiele z nas marzyło lub marzy o zaaranżowaniu przestrzeni, która harmonizowałaby z naszymi wewnętrznymi potrzebami i fantazjami.  Możemy to osiągnąć dzięki Feng Shui.

No właśnie… czym właściwie Feng Shui jest i co w praktyce oznacza?

Feng Shui jest starożytną praktyką planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym, stosowaną przez Chińczyków od tysięcy lat. Podstawową zasadą Feng Shui jest koncepcja Yin i Yang, która początkowo oznaczała zacienioną (yin) i nasłonecznioną (yang) stronę wzgórza. Yin jest klasyfikowane jako żeńska zasada natury, bierna i słaba. Natomiast yang to zasada męska – aktywna i silna. Yin i Yang zapewniają równowagę i swobodny przepływ energii, dlatego też aranżowanie domu, a zwłaszcza sypialni w zgodzie z tą koncepcją może mieć wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na to, czy w sypialni będziemy same, czy z naszym partnerem.

Jeśli zastanawiasz  się jak urządzić to jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w swoim domu, zwróć uwagę na elementy takie jak:

Kolorystyka

Wybór właściwej kolorystyki ma kluczowe znaczenie. W sypialni warto wykorzystywać czerwień, róż, czy zieleń. Różhot Stone dekoration symbolizuje serce i boską miłość. Z kolei zieleń to centrum serca i dobrobytu. Czerwień to miłość. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy wieszać czerwone zasłony, czy malować ściany na różowo. Wystarczy jeśli w naszej sypialni zagoszczą drobne akcenty w tych kolorach, takie jak: świeczniki, poduszki, wazony, doniczki, lampki nocne, czy dywaniki. W ten sposób budujemy atmosferę sprzyjającą praktykowaniu ars amandi.

Dbałość o szczegóły

„Diabeł tkwi w szczegółach”, więc zwracaj na nie uwagę. Oprócz doboru odpowiednich kolorów i stworzenia intymnej atmosfery, równie ważne jest właściwe rozplanowanie dodatków. Pamiętaj, że na nasze zmysły bardzo pozytywnie działają: miękkie, puszyste dywaniki, delikatne prześcieradła, satynowa lub jedwabna pościel, czy eleganckie świeczniki. Dobierając dodatki, zawsze ustawiaj je w parach. Feng Shui to harmonia i równowaga, to balans energii. W tym wypadku liczba dwa symbolizuje i ciebie i twojego partnera, dla którego powinno znaleźć się tyle samo miejsca w twoim domu co dla ciebie.

Zapachy

Nasze ciało odbiera nie tylko bodźce wzrokowe, ale również zapachowe, dzięki którym w jednych miejscach czujemy Jasmine flower over white backgroundsię lepiej, a z innych pragniemy jak najszybciej wyjść. To jaki nastrój stworzymy w swojej sypialni, może mieć wpływ, czy zostaniemy w niej same, czy nie. Niektórzy uważają, że zapach jaśminu może korzystnie działać na nasze libido. Podobnie jest z zapachem róży, czy pomarańczy.

Dekoracje ścienne

Trudno jest myśleć o upojnej nocy, gdy ze ścian spogląda na nas przyszła teściowa, przyjaciel, czy dziecko. Wieszanie zdjęć bliskich na ścianach nad łóżkiem nie jest najlepszym pomysłem na rozbudzenie naszych zmysłów. Jeśli więc zależy nam, aby nasze życie erotyczne było satysfakcjonujące przenieśmy podobizny naszych rodziców i znajomych np. do salonu, a na ścianach sypialni zawieśmy urzekający pejzaż, albo jakąś futurystyczną fotografię. Znajdźmy również nowe miejsce dla telewizora, bowiem jest on fatalnym afrodyzjakiem i prędzej pomoże pogrzebać nasze życie erotyczne, niż je rozbudzić. Po pierwsze telewizor emituje pole elektromagnetyczne, a po drugie skutecznie odciąga nas od seksu.

Wydzielenie przestrzeni do pracy i spania

Nawet jeśli nie masz w swoim domu wystarczająco dużo miejsca, aby osobno urządzić sypialnię i pokój do pracy jest wiele sposobów na oddzielenie od siebie tych sprzecznych ze sobą przestrzeni. Możesz np. ustawić parawan lub duży kwietnik, albo po prostu pomalować ścianę nad biurkiem na inny kolor. Generalnie chodzi o to, aby energia, której potrzebujemy do pracy i koncentracji nie wchodziła w konflikt z energią, której potrzebujemy w sypialni.

A co z najważniejszym elementem naszego małego, intymnego zakątka?

Elegantes Hotelzimmer mit Doppelbett und Sessel als Schlafzimmer

Otóż co do łóżka istnieje kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować, aby nie zasypiać co noc w pojedynkę. Wasz partner zasługuje na tyle samo miejsca i swobody co wy. Zatem dostęp do łóżka powinien być taki sam z obu stron. Warto upewnić się, czy łóżko nie zostało wciśnięte w róg pokoju, albo czy nie znajduje się za drzwiami. Pamiętajmy, że łóżko powinno być ustawione w taki sposób, aby było z niego widać drzwi sypialni, ale by nie stało dokładnie naprzeciwko nich. Po obu stronach łóżka powinny być nieduże dywaniki oraz stoliki nocne, najlepiej bez ostrych kątów i krawędzi, by nie zaburzały krążącej energii. Łóżko powinno być solidnie wykonane, z wygodnym materacem, który zapewni chwile wytchnienia i pozwoli efektywnie wypocząć. Pod łóżkiem nie ustawiamy żadnych pudełek, ani innych przedmiotów, które mogłyby tę równowagę zaburzyć.

Urządzenie sypialni zgodnie z zasadami Feng Shui to dobry początek budowania intymnej atmosfery i przestrzeni,  w której bez oporów będziemy mogły przeobrazić się w niegrzeczną diablicę.

0 Comments

Leave comment

Do you want to join in discussion?
Write what you think

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *