Young woman with energetic exploding red hair concept on background

Co ma wspólnego twój temperament z libido?

Young woman with energetic exploding red hair concept on background

Masz duży temperament i jesteś wulkanem seksu?

A może wystarczy ci seks raz na 3 miesiące i masz wyrzuty, bo on ma ochotę o wiele częściej?

W rzeczywistości nie jest tak, że jeden czynnik decyduje o naszym libido. Niektórzy twierdzą, że są to jedynie bodźce czuciowo-wzrokowe np. atrakcyjna bielizna, kolacja we dwoje i afrodyzjaki, zakupy czy przystojny amant. Nie u każdej kobiet jednak ochota na seks wzrośnie po zastosowaniu określonego triku.

Temperament ma znaczenie.

Temperament zaraz po charakterze jest częścią osobowości. Na temperament składają się takie obszary jak poszukiwanie zmian i nowości, unikanie szkody i ryzyka, zależności od nagrody i wytrwałości.

Zarówno temperament jak i charakter otrzymujemy wraz z genami, lecz nie zdziwi pewnie nikogo jeśli powiem, że obok faktora dziedzicznego mają na nie również wpływ hormony. I tak oto na poszukiwanie zmian i nowości wpływa uwalnianie dopaminy, za unikanie i hamowanie odpowiada serotonina, a zależność od nagrody to adrenalina.

Dopaminę, zwaną również hormonem przyjemności i nagrody uważa się za kluczową w seksie. To ona posiłkuje motywację, pożądanie oraz odpowiedzi narządów płciowych a także orgazm.

U kobiet z dużym temperamentem seksualnym poziom dopaminy zwykle bywa wysoki a u tych wycofanych w życiu intymnym jest niski.

Jak można podnieść poziom dopaminy? Naukowcy zgodnie twierdzą, że zawarte w żeń-szeniu ginsenozydy doskonale sobie z tym poradzą. Polecam Prolibid Femina®.

 

0 Comments

Leave comment

Do you want to join in discussion?
Write what you think

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *