Summer holidays, love, relationship and dating concept. Holding hands

Recepta na udany związek

Summer holidays, love, relationship and dating concept. Holding handsMówi się, iż głównym tematem rozmów płci żeńskiej są mężczyźni. Miłość, to wartość, której się szuka, o którą się zabiega – każdy utożsamia miłość ze szczęściem. Ludzie, tworzą związki, poszukują – jedni wyprawiają wesele po dwóch latach bycia razem, inni po pięciu,
a zdarzają się tacy, którzy znając się zaledwie kilka miesięcy, decydują się na złożenie przysięgi przed Bogiem – nie bacząc na reakcję otoczenia.

 Niestety, rzeczywistość w tym względzie także potrafi być okrutna. Fora internetowe zalewane są przez rzeszę zrozpaczonych i rozczarowanych kobiet, które za główną przyczynę niepowodzeń w małżeństwie uznają zmianę, jaka nastąpiła wraz z przejęciem nowych ról: męża i żony. Rozbrzmiewające żale, typu: „On kiedyś taki nie był”, „Mój mąż zmienił się po ślubie”… To kwestia rzeczywiście jakiejś zmiany, czy może efekt zaślepienia, które nie pozwalało przed ślubem dostrzec, tych kilku istotnych wad czy różnic charakteru, a które teraz wydają się niejako przepaścią, która rozdziela dwoje młodych ludzi?

Wszystko na początku zdaje się nas fascynować: nowe buty, samochód, pierwszy dzień w pracy. Po jakimś jednak czasie łakniemy nowości, przychodzi znudzenie i rzeczy, które kiedyś tak bardzo pragnęliśmy, stają się małowartościowe. Może podobnie sprawa ma się do związku dwojga ludzi? Przychodzi codzienność, rutyna, obowiązki i trudne sytuacje – prawdziwa rzeczywistość, motylki zostają przygniecione stresem i gdzieś znika romantyzm, wzajemna fascynacja i zauroczenie, ale wcale nie musi tak być!

 Istnieje kilka podstawowych zasad, o których młode małżeństwa nie powinny zapominać jeśli chodzi o związek i jego „pielęgnację”. Bo nie możemy pozwolić na to, by coś zgasło… Nie można przestać się starać!

Myślę, że bardzo ważny jest wzajemny szacunek między małżonkami. Nie mogą się wzajemnie poniżać i obrażać, lecz powinni dbać o to, by ich relacje były zawsze pełne serdeczności i poszanowania. I podobnie ma się sprawa jeśli chodzi o czułość – drobne gesty, potrafią zdziałać cuda, więc nie wstydźmy się ich okazywać. Romantyzm także nie powinien zaniknąć. Wspólna kolacja przy świecach czy weekendowy wypad tylko we dwoje może zbliżyć i ożywić zagubione, a nawet słabnące już uczucia.

 Jeśli chodzi o życie codzienne, to nieuniknione są tzw. gorsze dni, wiadomo: raz jest lepiej, a raz gorzej. A życie potrafi być przewrotne: pojawi się mandat, ktoś bliski zachoruje, czy dotknie nas kryzys finansowy. W takich momentach niezwykle ważne jest wsparcie, wspólne zmaganie się z problemami – twoja druga połówka musi czuć, że to właśnie w tobie ma oparcie. Takie sytuacje sprawiają, że uczucie staje się silniejsze.

 Nigdy nie powinniśmy przestać dbać o swój wygląd. Bycie wysportowanym, atrakcyjnym, dobrze ubranym – jeśli tacy byliśmy przed ślubem, to nie możemy pozwolić na to, by to zanikło. Taka zmiana – nie staranie się – może wpłynąć na naszą pewność siebie i całkiem nieświadomie możemy odczuwać irytację i rozgoryczenie na taki obrót sprawy, co wpłynie na jakość naszego małżeństwa.

 Myślę, że kluczowe dla każdego związku jest przetrwanie nawet i najcięższych kryzysów. Trzeba przede wszystkim być wsparciem dla drugiej osoby – w końcu to człowiek, z którym zdecydowaliśmy się spędzić całe nasze życie. I tu zacytuję Merilyn Monroe: „Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza”.

 

0 Comments

Leave comment

Do you want to join in discussion?
Write what you think

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *