junge Frau steht vor vielen Fragen

JAK POPRAWIĆ SWOJE LIBIDO? 5 SPOSOBÓW NA LEPSZE ŻYCIE EROTYCZNE

junge Frau steht vor vielen FragenKobiety częściej niż mężczyźni mają problemy z libido, choć rzadko się o tym mówi. Niestety, ale na podniecenie u kobiet składa się wiele czynników. To nie tylko odpowiedni nastrój i partner. Potrzebna jest jeszcze równowaga hormonalna, samoakceptacja i wiele innych drobnostek, które składają się na gorącą atmosferę w sypialni (i nie tylko).
Stres vs libido
1. Stres bardzo negatywnie wpływa na libido. Im więcej adrenaliny lub co gorsza kortyzolu tym gorzej – trudniej jest nam się zrelaksować, wciąż myślimy o pracy i obowiązkach. „Mechanicznie” ciało również ma utrudnione działanie, bo kortyzol utrudnia dopływ krwi do narządów płciowych. Chociaż łatwo jest powiedzieć – rozluźnij się to, niestety o wiele trudniej jest to zrobić. Najłatwiej będzie się odstresować przy lampce wina (o ile lubimy) i długiej rozmowie z partnerem, podczas której wyrzucisz z siebie stresujące chwile z całego dnia. Na koniec możesz go poprosić o masaż, który może być wstępem do dalszej zabawy.

Spadek libido jako wynik stosowania antykoncepcji hormonalnej

2. Antykoncepcja – źle dobrana może bardzo negatywnie wpływać na poziom libido. Jeśli po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Twoje libido znacząco spadło to najprawdopodobniej coś jest nie tak. Poinformuj o tym swojego lekarza, który powinien znaleźć rozwiązanie tej sytuacji, najczęściej będzie to zmiana leku lub zastosowanie innej metody np. spirali albo plastrów. Nie bój się takich zmian, bo mogą wyjść na dobre Tobie i Twojemu partnerowi.

Twoje kompleksy zabijają libido
3. Trudniejsza będzie walka z własnymi kompleksami, czyli samoakceptacja. Wszystkie mamy sobie coś do zarzucenia – nadprogramową fałdkę na brzuchu, cellulit, kilka zmarszczek albo jeszcze inne, prawdopodobnie zupełnie bezzasadne kompleksy. Twój mężczyzna najpewniej w ogóle nie zwraca na nie uwagi, ale w końcu to Ty powinnaś czuć się dobrze ze swoim ciałem. Spróbuj poeksperymentować z ubraniami, kolorami czy odpowiednią bielizną. Jeśli czujesz, że to nie wystarczy to spróbuj zdrowiej się odżywiać (witaminy pozytywnie wpłyną na cerę, włosy, ale i samopoczucie) i uprawiać jakąś aktywność. Nie musisz od razu biec na siłownię, ale możesz spróbować Nordic Walkingu – to spokojniejszy sport, ale równie efektywny i może przynieść wiele satysfakcji, a razem z nią pojawi się pewność siebie.

Seks „na zgodę”
4. Są pary, które uważają, że seks po kłótni to cudowny sposób na oczyszczenie atmosfery. Jeśli kłócicie się o to kto i dlaczego nie wyniósł śmieci, to prawdopodobnie powyższe stwierdzenie będzie prawdą, ale jeśli w waszym związku pojawiły się poważniejsze problemy to normalne, że nie masz ochoty na zbliżenia. Boisz się, że partner Cię zdradza, nie akceptuje i czujesz, że po prostu coś jest nie tak? Na pewno trudno będzie Ci się skupić na seksie. Najpierw postaraj się rozwiązać problemy uczuciowe, a później te, które macie w łóżku.

Naturalna suplementacja
5. Powyższe sposoby nie działają, albo Cię nie dotyczą? Spróbuj sięgnąć po środki wspomagające libido u kobiet. Szukaj w nich naturalnych składników jak na przykład wyciąg z nasion kozieradki czy ekstrakt z korzenia żeń-szenia. Taki produkt poprawi ukrwienie Twoich narządów płciowych, doda Ci energii i ureguluje Twoją gospodarkę hormonalną, co dodatkowo będzie działało odprężająco na Twój układ nerwowy.
Nie ignoruj problemów z libido. Jest wiele sposobów na to, żeby je podnieść i poprawić swoje życie
seksualne. Nie warto rezygnować z przyjemności, która może mieć istotny wpływ na jakość Twojego
związku.

0 Comments

Leave comment

Do you want to join in discussion?
Write what you think

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *