happy

JAK PIELĘGNOWAĆ ZWIĄZEK?

happyChoć bardzo często gloryfikujemy siłę zauroczenia i zakochania się, to zapominamy o późniejszym etapie, który wymaga dbałości o nasz związek. W miłości wcale nie jest tak, że uczucie podane jest na tacy i jeśli kogoś kochaliśmy 10 lat temu, to przez wspólne życie ten stan rzeczy się nie zmieni. Niestety, może to się zmienić wiele razy i to zazwyczaj na gorsze.

Czas zauroczenia i motyli w brzuchu mija stosunkowo szybko. Taka nasza ludzka natura. Po roku znajomości serce nie bije nam jak szalone na myśl o spotkaniu. Pojawiają się za to inne – wcale nie gorsze uczucia: zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Kiedyś partner powodował u nas drżenie głosu i płytki oddech, dziś w czasie kiepskiego dnia w pracy marzymy o powrocie do domu i o porozmawianiu z osobą, która zawsze będzie chciała nas zrozumieć. Czy któreś z tych uczuć jest gorsze? Nie, ale należy zaakceptować to, że są zupełnie inne.

Gdy nasz związek ma długi staż, musimy go pielęgnować. Postaramy się pokrótce przedstawić kilka z nich.

SZCZERA ROZMOWA

Ludziom bardzo często wydaje się, że znają się na wylot i nie muszą już za wiele rozmawiać. Niestety bardzo często w długoletnich związkach rozmowy ograniczają się do wymiany prostych komunikatów odnośnie do zakupów, czy posprzątania domu. Bardzo często zapominamy o tym, jak świetnym kompanem w rozmowie był nasz partner. Nic dziwnego skoro zdegradowaliśmy go tylko do obowiązków domowych i prozaicznych sytuacji.

CZAS TYLKO WE DWOJE

To, że jesteśmy razem od dawna, nie oznacza braku randek. Wręcz przeciwnie! Powinniście co jakiś czas elegancko się ubrać i ruszyć do restauracji, czy na kawę. Warto obiecać sobie, że randka będzie wypadała minimum raz w miesiącu. Potraktujcie ten czas jako moment porozmawiania o waszych pasjach, marzeniach oraz pragnieniach. Tak jak kiedyś.

 CODZIENNE PASJE

Zauważać siebie powinniśmy nie tylko od święta. Warto znaleźć trochę czasu na co dzień. Dla związków z dłuższym stażem bardzo odświeżające jest znalezienie nowych wspólnych pasji. Takimi pasjami mogą być nawet bardzo proste rzeczy: bieganie, oglądanie niezależnych filmów, kolorowanie, szycie – co tylko będzie wam sprawiało przyjemność. Taka forma wspólnie spędzonego czasu zbliży was do siebie.

CELEBROWANIE CHWILI

Warto się czasem zatrzymać. Przestać pędzić. Trochę spontaniczności nam nie zaszkodzi, a tylko poprawi jakość naszego związku. Może ot, tak skoczycie na długi wiosenny spacer? Spakujecie plecaki i pojedziecie gdzieś na weekend? Wystarczy wyjść na randkę po zakupach, by poczuć się ze sobą rewelacyjnie.

KAŻDY POWINIEN MIEĆ WŁASNY ŚWIAT

Równowaga jest kluczowa. Coś powinno nas łączyć, ale także coś dzielić. Warto mieć własnych znajomych i własne pasje. Wbrew pozorom to się nie wyklucza z zainteresowaniami dzielonymi z partnerem. Mając własny świat, do którego nie ma dostępu nasz mężczyzna, czy kobieta nie zapominamy o naszej indywidualności. Warto mieć w życiu ludzi i miejsca tylko dla siebie. Taki typ równowagi jest obowiązkowy w zdrowym związku. Wychodźmy z przyjaciółmi same/sami i pozwólmy także na to partnerowi. Bycie bluszczem zabija praktycznie każdy związek- prędzej czy później.

Na udane relacje międzyludzkie wpływa wiele czynników. Podobnie jest z naszą ochotą na przeżywanie miłosnych uniesień w naszej sypialni. Mężczyźni i kobiety mają różne potrzeby i różne bodźce wyzwalają pożądanie u obu płci.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmiku, w którym pani profesor Violetta Skrzypulec-Plinta wyjaśnia czym różni się libido u mężczyzn i u kobiet.

0 Comments

Leave comment

Do you want to join in discussion?
Write what you think

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *