attraktive Frau

Libido w okresie menopauzy

attraktive Frau
Klimakterium bardzo często jest dość nieprzyjemnym okresem dla kobiet. W końcu w ich organizmie zachodzi wiele zmian – jest coraz mniej estrogenu, jajniki przestają pracować, zanika płodność. W konsekwencji pojawia się menopauza, czyli ostatnia miesiączka. Jednocześnie, coraz mniejsze stężenie hormonów w kobiecym organizmie, jest odpowiedzialne za spadek libido. Życie seksualne przekwitających kobiet powoli zaczyna zanikać i dla wielu z nich jest to całkiem naturalny proces, do którego się przyzwyczajają. Inne nie są w stanie zaakceptować takiej kolei zdarzeń, w związku z czym zatracają swoją kobiecość – czują się niekochane, odrzucone, a jednym z ich największych wrogów  staje się ich własne ciało.

 

NA CO POWINNAŚ SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Lista symptomów, które musisz mieć na uwadze, jest dość długa: uderzenia gorąca, nocne poty, ciągła huśtawka nastrojów, przerywany sen, sucha skóra, osłabienie kości, a także, z punktu widzenia kobiety dość ważna kwestia – spadek libido i uczucie suchości w pochwie. Połączenie ich wszystkich skutkuje tym, że seks jest ostatnią rzeczą, na jaką możesz mieć ochotę. Oczywiście – wcale nie musi tak się stać, ale bądź gotowa na to, że takie objawy mogą się pojawić.

 JAK SOBIE POMÓC?

Przede wszystkim powinnaś regularnie odwiedzać swojego ginekologa. On najlepiej dobierze terapię, dzięki której ten okres Twojego życia przebiegnie nieco łagodniej. Jeśli jesteś przeciwniczką terapii hormonalnych, to musisz wiedzieć, że nie jest jedynym wyjściem. Istnieje wiele ziół, które pomagają w przechodzeniu przez menopauzę. Część z nich wpływa także na popęd seksualny.

 JAK TO JEST Z KOBIETAMI?

Kobieca seksualność jest bardzo skomplikowana i nie można ograniczać się do jednej przyczyny braku ochoty na seks. Menopauza może być jedną z wielu – tak naprawdę niechęć do zbliżeń najczęściej wynika ze złego nastroju, ciężkiego dnia w pracy, przewlekłego stresu. Gdyby można było ustalić jeden powód, łatwo byłoby go wyeliminować. Niestety sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i jeśli nie radzisz sobie ze swoimi nastrojami, nie wiesz, dlaczego nie masz ochoty na seks, to powinnaś spróbować sięgnąć po tabletki, które poprawią Twoją potencję. Nie ma sensu obawiać się takich rozwiązań. Pomyśl tylko – rynek „niebieskich” pigułek dla mężczyzn jest ogromy. Świat przyzwyczaił się do tego, że mężczyźni mogą mieć problemy z potencją, kiedy dochodzą do pewnego wieku. Z kobietami jest dokładnie tak samo i nie ma sensu temu zaprzeczać. Suplementy, które podgrzeją atmosferę w Waszej sypialni, mają więcej zalet. To nie tylko środek, dzięki któremu poczujesz podniecenie. Zyskasz pewność siebie, a w ciągu dnia będziesz miała dużo energii do działania. Takie leki mają zupełnie inny wpływ na organizm niż Ci się wydaje. Kobiety muszą liczyć się z regularnym przyjmowaniem określonych dawek, bo działanie leku jest długofalowe – u mężczyzn wystarczy wziąć pigułkę na pół godziny przed zbliżeniem. Menopauza to etap, przez który musi przejść każda kobieta. Dlatego jeszcze zanim zaczniesz przeżywać klimakterium, powinnaś przygotować się na zmiany, które zaczną pojawiać się w Twoim ciele. Pamiętaj, że za pomocą odpowiednich środków, objawy Twojego przekwitania mogą być znacznie łagodniejsze, więc nie wahaj się z nich korzystać.

A co na temat menopauzy mówi Pani Profesor Violetta Skrzypulec-Plinta? Zobaczcie sami!

 

 

0 Comments

Leave comment

Do you want to join in discussion?
Write what you think

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *